Crossbody Bag “Kin"

  • Модерна мала unisex ташна идеална за прошетки и излегувања
  • Џеб со патент на предната и задната страна, како и внатрешен џеб, кои го збогатуваат дизајнот и дополнително ја зголемуваат практичноста на ташната
  • Изработена од рециклирано платно со водоотпорен слој
  • Дното е направено од еко кожа, а рачките се од памук, удобни и прилагодливи во должина
  • Димензии: 280 х 285 х 55 мм

 

Состав: Надворешноста на ташната е изработена од 100% рециклирано платно, микс од памук и полиестер, произведено во Европа под сертификатот MADE IN GREEN by OEKO-TEX. Рециклираното платно има водоотпорен слој. Еко кожата е полиуретан. Внатрешноста на ранецот е микс од памук и полиестер.

Детали и информации за одржување:

Се препорачува рачно перење со млака вода и сапун.

950ден

Избриши