Tote Bag “Livia"

  • Tote Bag е модерна торба идеална за шопинг, работа, училиште, дневни прошетки.
  • Изработена од рециклирано платно со водоотпорен слој
  • Ташната има заден и внатрешен џеб со патент
  • Удобните рачки за носење се од памук, со должнина од 60см
  • Димензии: 405 х 400 х 110 мм

 

Состав: Надворешноста на ташната е изработена од 100% рециклирано платно, микс од памук и полиестер, произведено во Европа под сертификатот MADE IN GREEN by OEKO-TEX. Рециклираното платно има водоотпорен слој. Внатрешноста на ташната е микс од памук и полиестер.

Детали и информации за одржување:

Се препорачува рачно перење со млака вода и сапун.

 

Надвор од залиха

1,090ден

Избриши