Urban Daypack “Beyond"

  • Модерен и урбан unisex ранец
  • Практичен за секоја пригода, како ранец за теретана, шопинг, прошетки, излегувања
  • Изработен од рециклирано платно со водоотпорен слој и долен дел од еко кожа
  • Рачките се од памук, удобни и прилагодливи во должина
  • Внатрешен џеб со патент
  • Димензии на производот: 431 х 360 х 80 мм

 

Состав: Надворешноста на ташната е изработена од 100% рециклирано платно, микс од памук и полиестер, произведено во Европа под сертификатот MADE IN GREEN by OEKO-TEX. Рециклираното платно има водоотпорен слој. Еко кожата е полиуретан. Внатрешноста на ранецот е микс од памук и полиестер.

Детали и информации за одржување:

Се препорачува рачно перење со млака вода и сапун.

1,190ден

Избриши